fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со мала до умерена облачноста – од среда дожд и пад на температурата

Вести

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со мала до умерена облачноста – од среда дожд и пад на температурата

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачноста. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Утринската температура ќе се движи од 14 до 22, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 19 до 33 степени.

В среда попладне локално ќе има нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Во четврток преку денот ќе преовладува променливо облачно, ветровито и посвежо време со услови за локален краткотраен дожд. Но повторно ќе дува умерен до засилен северен ветер, вдолж Повардарието на места ќе достигнува брзина околу 70 км/час.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.