fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Сончево со мала облачност и слаб ветер

Маркетинг

Вести

Времето денес: Сончево со мала облачност и слаб ветер

Времето ќе биде сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 23 до 28 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

За време на викендот времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет и со појава на ретки грмежи особено утре. Температурите и од понеделник ќе се задржат на претежно очекуваните за овој дел од годината.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.