fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Сончево со умерена облачност

Маркетинг

Вести

Времето денес: Сончево со умерена облачност

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од пет до 13, а дневната од 20 до 27 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

И во наредните денови ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Во сабота кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд и појава на грмежи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.