Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За првомајските празници 20 сообраќајки во Скопје, три лица тешко повредени

Вести

За првомајските празници 20 сообраќајки во Скопје, три лица тешко повредени

За првомајските празници 20 сообраќајки во Скопје, три лица тешко повредени

На подрачјето на Скопје во текот на изминатите два дена се случиле 20 сообраќајни незгоди од кои 17 лица се здобиле со лесни, а три лица со тешки повреди. Во седум сообраќајки е причинета материјална штета.

Од сообраќај се исклучени 20 возачи пред да се стекнат со правото на управување моторно возило и двајца возачи почетници, како и 20 нерегистрирани возила. Според дневниот билтен на СВР Скопје, со специјалното возило „пајак“ подигнати се 25 возила.

Санкционирани се и двајца пешаци кои поминале улица подалеку од пешачки премин, девет возачи кои поминале на црвено светло, тројца возачи кои не дале првенство на минување на пешаци на обележан пешачки премин, шест возачи за неправилно престројување и еден за неправилно престигнување.Сакционирани се и шест возачи на мотор или мотоцикл за неносење заштитен шлем, седум возачи на автомобил за неносење сигурносен појас, како и 17 возачи кои возеле додека зборувале на мобилен телефон.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.