fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ограбена зоолошката градина во Скопје

Вести

Ограбена зоолошката градина во Скопје

Пред Први мај, вчерашниот неработен ден, крадци влегле во Зоолошката градина во Скопје и ја ограбиле.

Како што пренесува порталот МКД.МК, биле украдени алат, косилки, моторни пили, причинета е материјална штета, а крадците се прекачиле преку оградата од кај тениските терени АБЦ. Чуварот забележал дека магацинот каде се чува алатот бил ограбен и однесен голем дел од алатите.

Полицијата веднаш била информирана и се работи на случајот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.