fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Заев: Избори се можни само со чист Избирачки список и регулација на медиумите

Актуелно

Заев: Избори се можни само со чист Избирачки список и регулација на медиумите

По синоќешната неуспешна средба во резиденцијата во Пржино, СДСМ се огласи со соопштение за јавноста:

„За нас не се прифатливи избори без навремена регулација на медиумите и и без навремено прочистување на Избирачкиот список.

Ако се одржат избори на 24 април, ние на такви избори нема да учествуваме, а ќе продолжиме да се бориме за фер, регуларни и демократски услови за одржување избори.

Ќе продолжиме да се бориме за слободна и демократска Македонија.“ – стои во соопштението.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.