Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗАЕВ: Нека Преспа биде патека кон нашата европска иднина

Маркетинг

Вести

ЗАЕВ: Нека Преспа биде патека кон нашата европска иднина

Се осмеливме, затоа што сакаме успеси, македонски успеси. Ние се определивме за иднина. Затоа стигнавме денес тука.

Нека биде Преспа патека кон нашата европска иднина, напиша премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил.

Во состав на македонската делегација, која оди на потпишување на договорот за името, се и вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, министерот за надворешни работи Никола Димитров и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.