fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Загаден воздухот во Тетово, Скопје, Битола и Кичево

Актуелно

Загаден воздухот во Тетово, Скопје, Битола и Кичево

Во Тетово, скопските општини, Битола и Кичево утрово е загаден воздухот.

Мерните станици на Министерството за животна средина и просторно планирање регистрираа во Тетово концентрации на ПМ10 честички од 226 микрограми, во Битола 138 и во Кичево 114. Од скопските општини највисоки концентрации се измерени во Центар 197, во Гази Баба 146, Лисиче 143, кај Ректорат 135.

Над максимално дозволените концентрации се измерени во Велес 92 микрограми и Кочани 63 микрограми на метар кубен.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.