fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Жителите на Смилковци добија вода и струја

Актуелно

Жителите на Смилковци добија вода и струја

Во населеното место Смилковци кое беше погодено од силното невреме во саботата попладне, целосно исчистени се три улици, додека четири делумно и нивната санација е во тек.

Денеска беше истакнато дека водата е испумпана од куќите, а се работи на чистење на сметот и отстранување на угинатиот добиток.

Екипи од Комисијата за проценка на штети се на терен и во ова населено место.

Жителите на Смилковци се благодарни и задоволни од брзата санација, како и од фактот дека имаат вода и струја.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.