fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел покренува линија на „Икс-Икс-Ел“ гардероба

Магазин

Адел покренува линија на „Икс-Икс-Ел“ гардероба

Британската пејачка Адел воопшто не се осврнува на критиките за вишокот килограми, а за да докаже дека воопшто не се грижи ако некои мислат дека е дебела, таа реши да лансира сопствена модна линија на гардероба со „Икс-Икс-Ел“ големина. 

Според британските медиуми, 27-годишната пејачка, која неодмана го промовираше својот најнов албум „25“ со кој урива рекорди на проджаба и слушаност, во соработка со компанијата „Еванс“ ќе започне со производство на гардероба за жени со вишок килограми.

– Ова е само почеток. Таа работи на сопствени цртежи, советувајќи се неколкумина дизјанери, изјави извор близок до пејачката за магазинот „Нау“.

Весникот потсетува дека „Еванс“ и Адел веќе соработуваа во изработката на колекција инспирирана од фустанот што пејачката го носеше на доделувањето на наградите Греми во 2012 година.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.