Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Адидас“ создаде нови модели на патики изработени од океански отпад (ФОТО)

Магазин

„Адидас“ создаде нови модели на патики изработени од океански отпад (ФОТО)

„Адидас“ креираше три нови модели за својата популарна „УлтраБуст“ колекција, што се направени од пластичен отпад пронајден во океан. 

Со цел да го спречи загадувањето, „Адидас“ оствари соработка со организацијата што ја поттикнува свеста за загаденоста во светските океани „Parley for the Ocean“.

Овие модели ќе бидат во продажба од 10 мај.

Во обид да му помогне на „Адидас“ оваа година да направи милион парови „УлтраБуст“ патики од океанска пластика, „Parley for the Ocean“ настојува да го претвори отпадот во материјал што се користи за изработка на патики.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.