Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Јастогот не смее да страда пред подготовката

Магазин

Јастогот не смее да страда пред подготовката

Швајцарија денеска ја забрани вообичаената кулинарска пракса односно ставањето на жив јастог во зовриена вода, во рамка на измената на правилата за заштита на животната средина. 

– Живите ракови, вклучително и јастогот, од сега мора прво да бидат онесвестени, пред да бидат убиени, се наведува во новиот правилник, што ќе стапи на сила во март.

Правилата, исто така имаат за цел да ги откријат незаконските фарми за кучиња, да воведат забрана за уредите кои се користат за казнување на кучињата, да се воведат нови услови за успивање на болните или повредените животни, како и да се воведат казни за организаторите на борбите со кучиња.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.