fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Австриска полиција во Дунав „улови“ 100.000 евра

Занимливости

Австриска полиција во Дунав „улови“ 100.000 евра

Виенската полиција во текот на викендов во водите на реката Дунав „улови“ повеќе од 100.000 евра.

Како што соопшти полицијата, засега не е познато како парите стигнале во Дунав, ниту пак кој е нивниот сопственик.

Портпаролот на полицијата Роман Хаслингер изјави дека во последно време нема пријавено никаков грабеж, ниту некое друго злосторство, кое би вклучило таква голема сума пари.

Хаслингер наведе дека, ако сопственикот не биде пронајден, парите ќе му припаднат на човекот кој во саботата ги видел парите во Дунав и потоа скокнал во водата да ги извади.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.