fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Дедо Мраз“ конечно полета во Вселената

Занимливости

„Дедо Мраз“ конечно полета во Вселената

Американската испорака на храна и други намирници за потребите на астронаутите конечно полета кон Меѓународната вселенска станица.

Орбиталната капсула АТК, според планот, треба да пристигне до станицата в среда, што ќе буде прва испорака од САД уште од пролетта.

– Дедо Мраз доаѓа, напиша на „Твитер“, Тори Бруно, петседател на производителито на ракетата „Јунајтед Лаунч Алијанс“.

На радост на НАСА, времето ги послужи по три дена силни ветрови и облаци, кои го одлагаа полетување на ракетата „Атлас В“.

„Коцките конечно се сложија“, па астронаутите сепак ќе добијат божиќни подароци.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.