Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Божик на 400 километри од Земјата

Занимливости

Божик на 400 километри од Земјата

Астронаутите на НАСА кои се наоѓаат на Меѓународната вселенска станица, одлучија на свој начин да го одбележат Божик според Грегоријанскиот календар.

Имено, како што соопштија од Агенцијата, тие вчера добија слободен ден кој го минаа главно во разговор со семејствата. А, добија и специјален оброк.

– Среќен Божик на сите кои се на Меѓународната вселенска станица!, напиша на Твитер инженерот на НАСА, Марк Ванд.

На екипажот на МВС неодамна им се придружија уште тројца астронаути, кои на оние што веќе беа таму, и им однесоа подароци од семејствата и од пријателите.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.