Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Божикното дрво што „преживеа“ удар од гром поставено во Ватикан (ВИДЕО)

Маркетинг

Занимливости

Божикното дрво што „преживеа“ удар од гром поставено во Ватикан (ВИДЕО)

Божикното дрво што пред неколку години во Полска „преживеа“ удар од гром, е поставено на Плоштадот Свети Петар во Ватикан.

Дрвото е старо 60 години и високо 21 метар. По ударот од гром, остана без врв. На Плоштадот беше поставено со помош на кран, а ќе биде украсено и осветлено на свеченоста на 7 декември.

Во Рим е донесено на камион, по 12-дневно патување од областа Мазурија во северна Полска.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.