fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Дали ова навистина е најубавиот професор по математика во светот

Маркетинг

Занимливости

Дали ова навистина е најубавиот професор по математика во светот

Пиетро Босели, 25 -годишен професор по математика во Универзитетот Колеџ Лондон е хит овие денови на социјалните мрежи, благодарејќи на неговиот ученик кој своето воодушевување од фактот дека математика му предава „најубавиот професор во светот“ го сподели на Фејсбук.

Инаку, Босели не е непознат во светот на модата и убавината – кога имал само шест години тој снимал за Џорџо Армани, а од тогаш покрај универзитетската, изгради и успешна кариера како фотомодел.

Фотографиите ги пронајде неговиот ученик, Ариеф Азли кој на Фејсбук покрај фотографиите на неговиот професор напиша:- Оној момент кога ќе сфатиш дека твојот професор по математика е еден од најуспешните модели.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.