Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Данскиот принц и подари на сопругата остров вреден десет милиони долари

Занимливости

Данскиот принц и подари на сопругата остров вреден десет милиони долари

Данскиот принц Фредерик на сопругата Мери за нејзиниот 45-ти роденден ја изненади со посебен подарок, јавија австралиските и британските медиуми, прецизирајќи дека купил остров за кој платил десет милиони долари и го нарече Мери.

Извор близок на данското кралско семејство рече дека се работи за остров во Тасманија.

Мери е од Австралија и многу е поврзана за татковината и поради тоа Фредерик сакал тоа да биде едно од островите кои припаѓаат на Тасманија, островска австралиска сојузна држава

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.