Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Принцот Хари играше рагби со јужноафрикански деца

Занимливости

ФОТО: Принцот Хари играше рагби со јужноафрикански деца

Кога сте виделе некој припадник на британското кралско семејство во опуштено издание како босоног игра рагби? Одговорот е никогаш.

Но, тоа сега се менува благодарение на принцот Хари, кој се наоѓа во Јужна Африка, каде не можеше да одолее да не заигра рагби со локалните деца.

Без чевлли, во маица со кратки ракави и во шорцеви, принцот се смееше, навиваше и ги бодреше најмалите играчи. Фотографии од случката го обиколија светот.

1297779553220_ORIGINAL

Принцот Хари не само што им помага на лица ширум светот и ја подгинува свеста за работа на разни хуманитрани организации, туку и се обидува директно ги усреќи луѓето, што е за секоја пофалба.

Со ова 31-годишниот принц како да сака да покаже дека деновите на скандали и забави се зад него и дека е време за „некои сериозни работи“.

Останува уште прашањето кога принцот ќе ја најде својата принцеза. Се шпекулира дека Хари се смирил со поранешната девојка Челзи Дејви, со кој беше во врска седум години, со повремни прекини, но за тоа засега нема потврда.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.