Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Девет работи што мајката треба да ги направи додека бебето спие

Магазин

Девет работи што мајката треба да ги направи додека бебето спие

Тоа што понекогаш сакате да се одморите од сѐ, не значи дека сте лоша мајка.

Додека бебето спие мајката може да направи некои работи, пред сѐ да се посвети на самата себе.

1. Легнете на под, гледајте во таван и воодушевувајте се на тишината.

2. Размислете за туширање, а потоа вратете се на првиот совет.

3. Проверете ги социјалните мрежи, новостите и текстуалните пораки за повторно да воспоставите врска со реалноста.

4. Наместо набрзина да подготвувате вечера, да чистите или перете, одлучете се да ги лакирате ноктите.

5. Поминете неколку минути гледајќи го бебето. Воодушевувајте се на чудото кое сте го создале.

6. Исфрлете го од себе чувството на вина.

7. Одете до фрижидерот.

8. Повикајте го сопругот за да се пофалите дека бебето спие.

9. Размислете за јога. Еден до два чекори ќе ви ја подигнат самодовербата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.