fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Финскиот претседател плати 61 евро за лет од Хрватска

Занимливости

Финскиот претседател плати 61 евро за лет од Хрватска

По посетата на Хрватска, финскиот претседател Саули Нинисто заминал со нискобуџетен лет на релација Сплит – Хелсинки, за кој платил 61 евро.

Нинисто не само што се откажал од службениот авион, туку не сакал ниту да купи билет во прва класа на некој од комерцијалните летови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.