fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Белгиска пиварница гради пивовод долг 3,2 километри

Занимливости

Белгиска пиварница гради пивовод долг 3,2 километри

Белгиската пиварница „Де Халв Ман“ започна со изградба на 3,2 километри долг пивовод што ќе биде наменет за транспорт на омилениот пијалок од центарот на Бриж до периферијата на градот.

Производителот, чие најпознато пиво се вика „Бриж Зот“ се надева дека оваа иницијатива ќе го поттикне растот на компанијата и зачувувањето на старото јадро на градот Бриж, што ќе биде ослободено од камионски сообраќај.

Според белгиските медиуми изградбата на пивоводот ќе чини четири милиони евра, а сите што ќе учествуваат во финансирањето на проектот ќе имаат право на едно бесплатно пиво на ден.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.