Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хакерка која украла разголени фотографии на Парис Хилтон, осудена на 4,5 години затвор

Занимливости

Хакерка која украла разголени фотографии на Парис Хилтон, осудена на 4,5 години затвор

Хакерка, која украла десетици илјади долари и разголени фотографии на популарната старлета Парис Хилтон, е осудена на 57 месеци затвор.

Престапничката по име Пајтсар Бекчазијан е уапсена минатата година. Таа ќе треба да и плати 318.000 долари отштета на наследничката на ланецот хотели „Хилтон“.

Богатата наследничка се појави во судот во Лос Анџелес за да го проследи крајот на процесот.

– Оваа жена го доби заслуженото, изјави Хилтон по пресудата.

Осудената две години ги злоупотребувала сметките на Парис Хилтон.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.