Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кои се згодните српски модели кои позираа за #SF костими за капење? (ФОТО)

Магазин

Кои се згодните српски модели кои позираа за #SF костими за капење? (ФОТО)

Ана Цакиќ и Нина Ричи се двете згодни девојки – српски модели кои позираа за познатиот македонски бренд #SF за компанијата Sara Fashion.

Фото сесијата се одвиваше во ресорт Alia Palace во Пефкохори и на Possidi Beaech во Посиди на првиот крак на Халкидики.

Ана Цакиќ родена е во Белград, има завшено Правен факултет, интересно е дека е европски шампион во карате. Ана има богато портфолио и работела за разни брендови во Европа но најголем успех во кариерата постигнала 2016 година во Шангај, додека 2017 во Бејрут комплетен погодок и е кампањата на Elia Saab.

Нина Ричи родена е во Нови Сад, дипломирала менаџер за инжинерство, работи како маркетинг агент и има свој сајт за убавина, работела за познати модни куќи како Etam, Philipp Plein, Superdry.

Нив, друштво за кампањата им правеше и македонскиот модел Влатко Кузмановски од Скопје, во продукција на Ани и Дими и видео на Дарко Митев.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.