fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЛУКСУЗ И БОГАТСТВО: Погледнете го домот на Доналд Трамп (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Магазин

ЛУКСУЗ И БОГАТСТВО: Погледнете го домот на Доналд Трамп (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На Петатта авенија во Њујорк, на само неколку блокови од Централ Парк, се наоѓа познатата кула на Трамп, која новоизбраниот американски претседател ја изгради во 1983 година. 

Во неа се сместени канцелариите на Трамп како и раскошен пентхаус кој претставува негов примарен дом. Се протега на последните три ката од кулата и се проценува дека вреди 100 милиони долари.

133445473

Дизајниран е со цел да потсетува на Версајскиот дворец, па затоа изобилува со злато и дијаманти.

133445472

Во дневната соба владее совршена симетрија – мермерни ѕидови, прекрасни орнаменти во златна боја, кристални лустери, коринтски столбови, како и луксузен мебел во стилот на Луј Четиринаесети.

133445470

Големите прозорци нудат спектакуларен поглед од 66. кат на кулата кон Централ Парк и соседниот Њу Џерси.

133445469

Раскошниот ентерирер на пентхаусот на Трамп го креирал реномираниот дизајнер Анџело Донгхиа.

133445468

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.