Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРИНЦ ВИЛИЈАМ: Џорџ е „ѓаволче“, а Шарлот ме учи како е да се има девојче во семејството

Занимливости

ПРИНЦ ВИЛИЈАМ: Џорџ е „ѓаволче“, а Шарлот ме учи како е да се има девојче во семејството

Во интервју за виетнамското ТВ шоу „Ток Виетнам“, принцот Вилијам зборуваше и за предизвиците кои ги носи родителството и семеејниот живот. Тој призна дека животот драстично му се сменил откако станал татко.

– Како што можат да посведочат родителите што се наоѓаат во студиото, постојат преубави моменти, и добри и лоши. Тоа за мене беше голема промена, изјави принцот.

Тој рече дека е многу среќен поради поддршката која ја добива од неговата сопруга Кејт Миделтон, иако призна дека му било тешко да се навикне на брачниот живот.

– Се борев од време на време. Кога независен маж ќе влезе во брак и набрзо после тоа ќе добие деца, тоа е животна промена. Ги сакам своите деца и токму преку родителството научив многу нешта за себе и своето семејство. Неверојатно е колку може од нив да се научи за само неколку моменти, изјави принцот Вилијам.

Тој откри дека Џорџ и Шарлот многу се разликуваат.

– Џорџ понекогаш е вистинско „ѓаволче“, постојано ме држи на нозе, но е многу слатко момче. Шарлот не бара толку внимание, но имајте на ум дека немам сестра, така што одгледувањето ќерка за мене е многу динамично. Учам како е да се има ќерка, како да се има девојче во семејството, изјави принцот.

Принцот Вилијам го посети Виетнам за да учствува на Меѓународната конференција за илегална трговија со диви животни.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.