fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Мараја Кери повторно се обиде да „ослаби“ со Фотошоп (ФОТО)

Занимливости

Мараја Кери повторно се обиде да „ослаби“ со Фотошоп (ФОТО)

Мараја Кери се обиде да ги измами своите 40,8 милиони обожаватели на Инстаграм, но толку многу претера во тоа што постигна спротивен ефект.

На фотографијата која ја објави пејачката дива, таа изгледа многу послаба од порано.

Можеби некој и ќе поверуваше дека толку многу ослабела, ако неколку дена претходно папараци не ја „фатија“ во облека за нуркање на која изглед многу покрупа отколку на фотографијата на Инстраграм.

Mariah Carey and her billionaire beau James Packer are seen on Arctic P yacht on July 05, 2016 in Capri, Italy.  Pictured: Mariah Carey Ref: SPL1313542  060716   Picture by: Splash News Splash News and Pictures Los Angeles:	310-821-2666 New York:	212-619-2666 London:	870-934-2666 photodesk@splashnews.com

Како што објави „Дејли Мејл“, ова не е првпат Мараја да се стега, но само на фотографии.

Фотографиите на нејзините албуми редовно се обработени во Фотошоп па таа на нив изгледа непрепознатливо. Освен „средувањеро“ на ситните непавилнсот, како брчките, Мараја најмногу сака визуелно да го намалува и вишокот на килограми

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.