fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Покемони предизвикаа стампедо во Њујорк (ВИДЕО)

Видео

Покемони предизвикаа стампедо во Њујорк (ВИДЕО)

Доказ за тоа какво лудило предизвкува играта „Покемон Гоу“ е настанот што се случи во петокот околу 23 часот по локално време во њујоршкиот „Централ Парк“ каде се собраа стотици луѓе со дел „да го уловат“ реткиот покемон Ваперон.

Многу „играчи“ се движеа низ улицате на Њујорк, а еден дути го оставил својот автомобил на среде пат за да и се придружи на толпата.

Играта се повеќе се шири низ целиот свет, па не треба да изненади ако наскоро видиме слични сцени во лов на покемони и низ други држави.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.