fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВО ТОПЛИТЕ ЛЕТНИ ДЕНОВИ: Најбрз начин на ладење лубеница (ВИДЕО)

Магазин

ВО ТОПЛИТЕ ЛЕТНИ ДЕНОВИ: Најбрз начин на ладење лубеница (ВИДЕО)

Има малку работи што така добро освежуваат како студено парче вкусна лубеница.

Колку и да се ужива во неа во секоја форма, треба да се признае дека лубеницата е најдобра кога е разладена.

Иако многумина оваа намирница едноставно ја ставаат во фрижидер или ја потпуваат во вода со мраз, постои и многу оибрз и попрактичен начин на ладење.

Во ова видео можете да видите како на најбрз начин да ја разладите лубеницата. Едноставно исечете ја на парчиња, ставете ги во фрижидер или замзнувач и тие така многу побрзо ќе се оладат, отколку да ја ладите целата лубеница.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.