Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Занимливости

Места кои треба да се посетат пред да исчезнат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За љубителите на патувањето, лондонски „Индипендент“ објави список на места кои треба да се посетат пред да исчезнат.

Станува збор за локации, секоја посебна на свој начин, но и загрозени  поради различни причини, било тоа да се политички или егзистенцијални.

Листата изгледа вака:

1. Стариот Град во Ерусалим

2. Тропската Дождовна Шума, Суматра

3. Ливерпул, Англија

4. Субтропското мочуриште Еверглејдс, Флорида

5. Коро, Венецуела

6. Историскиот центар во Виена, Австрија

7. Коралниот гребен во Белизе

8. Потоси, Боливија

9. Националниот парк Глејшр, Монтана, САД

10. Археолошката зона Чан Чан во Перу

11. Сејшелите

12. Абу Мена, Египет

13. Резерватот за животни Селоус во Танзанија

14. Средновековните споменици во Косово

15. Малдивите

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.