Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Атиџе инспирација за модниот бренд Кензо – хит следната пролет ќе биде пчеларскиот вез! (ФОТО)

Модни трендови

Атиџе инспирација за модниот бренд Кензо – хит следната пролет ќе биде пчеларскиот вез! (ФОТО)

Модната недела во Париз беше локацијата каде што познатиот француски моден бренд Кензо ја престави новата пролетна колекција инспирирана од македонската „Медена земја“.

Во креациите на португалскиот дизајнер Фелипе Оливиера Баптиста се истакнуваат модни парчиња со пчеларски вел, за кои што тој вели дека се референца од „Медена земја“.

Магазинот „Вог“ пак објави статија за ревијата во која ја објаснија инспирацијата од документарниот филм за „пчеларот во рурална Македонија во 2019 година, што служеше како референца, а се состои од покриен костум претставен во сосема поинакво модно светло.

– „Тоа е една од најдревните соработки помеѓу човекот и природата. Сакав да ја изразам кршливоста на ситуацијата во која што се наоѓаме. Сите го гледаат дното на ситуацијата, но ние одиме високо и сонуваме за оптимизам и иднина“ – изјавил Баптиста.

kenzo-bee-keeping-fashion-mc-main1-200930_3021221d206f0c41116835ec8bce2977.social_share_1200x630_center[1] kenzo_ss21_fy17[1] a_model_wears_a_creation_for_the_kenzo_spring-summer_2021_fashion_collection_sept._30_2020_during_paris_fashion_week._ap[1] 43a8e2e746ab75b3fc76485d9a2241ea kenzo-600x403
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Модни трендови

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.