Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нова продавница на Hugo Boss во Сити мол (ФОТО)

Модни трендови

Нова продавница на Hugo Boss во Сити мол (ФОТО)

По цели 16 години на прекрасната улица „Македонија“, решивме дека е време да дојдеме поблизу до вас и креиравме спектакуларно место во трговскиот центар Сити Мол во кое сте и повеќе од добредојдени.

Вашиот Hugo Boss, каде изминативе години заедно ги создававме најдобрите комбинации за сите поводи важни за вас, со задоволство ви ја претставува новата креативна визија на која работевме долго време.

Исклучителниот концепт на внатрешниот дизајн на продавницата е резултат на долгогодишното истражување на желбите на нашите купувачи и на она кое е местото каде тие се чувствуваат удобно.

Впечатливите моменти од самата внатрешност на новата продавница на германскиот бренд дополнително ги истакнавме со новите колекции од нивните дизајнери за кои знаеме дека ќе добијат почесно место во вашите комбинации.

Со огромно задоволство, ве известуваме дека токму во продавницата на брендот во Сити Мол, можете да ги најдете и парчињата од капсулната колекција на Hugo Boss во соработка со познатиот британски боксер Ентони Џошуа.

За стилско надополнување на и онака впечатливите комбинации од брендот, не заборавајте ниту на линијата модни додатоци и обувки со потпис на Hugo, а токму новите се како создадени за прекрасната студена сезона што е пред нас.

Ве покануваме заедно да уживаме во новиот простор на Hugo Boss на приземјето на трговскиот центар Скопје Сити Мол, каде веруваме дека заедно ќе создадеме уште многу нови стилски приказни.

This slideshow requires JavaScript.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Модни трендови

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.