Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Брендот „HUGO BOSS“ прославува 15 години постоење во Македонија

Модни трендови

Брендот „HUGO BOSS“ прославува 15 години постоење во Македонија

Брендот Hugo Boss прославува 15 години постоење кај нас. Во тој повод подготвивме многубројни активности, рекламна кампања во соработка со Порше Македонија, промоции, коктел настан и се што е потребно за еден совршен роденден.

Во периодот од 13 до 16 ноември искористете го роденденското намалување од -20 % на есен-зима ’19 колекција во продавницата на Hugo Boss лоцирана на Улица Македонија.

Додека на 15 Ноември со почеток од 19.00 часот со коктел настан ќе прославиме 15 години постоење на брендот Hugo Boss. Присутните гости ќе можат да уживаат во звуците на клавир и гласот на Јане Дунимаглоски, да го погледнат најновото Porsche кое ќе биде изложено пред самата продавница, да се забавуваат и заедно да прославиме уште една успешна година од постоењето на Hugo Boss кај нас.

Hugo Boss е бренд со совршена хармонија на елеганција, брзина и адреналин. Дизајнирано за мажи кои сакаат да ја истакнат својата фигура и да уживаат во беспрекорниот германски крој Пронајдете го вашето омилено парче во продавницата Hugo Boss на Ул. Македонија, Скопје.

Биди Boss, биди Hugo Boss!

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Модни трендови

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.