Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Водителот Зоки Фаци – модна икона за 2016 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модни трендови

Водителот Зоки Фаци – модна икона за 2016 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модните критичари во Македонија го избраа водителот Зоран Василевски, познат во јавноста како Зоки Фаци, за модна икона за 2016 година.

Тие велат дека Фаци изминатата година ја диктирал машката мода во Македонија, секогаш појавувајќи се во внимателно одбрана комбинација од разни познати модни брендови.

Инаку, Зоран Василевски на својот фејсбук профил често објавува фотографии од неговите дневни модни комбинации на кои можат да се забележат скапи брендови како „Долче и Габана“, „Прада“, „Филип Плеин“ и многу други, што според модните критичари го става на врвот на најдобро облечени водители за 2016.

Нашата редакција стапи во контакт со Фаци, кој во кратка изјава рече:

– „Секогаш се трудам да бидам свој, да оставам трага… не ми пречат погледите на луѓето затоа што секогаш носам темни очила, во мојот плакар секогаш има едно цело богатство, цела модна приказна. Ви благодарам за оваа титула, и би сакал да ви порачам да бидете секогаш свои колку и тоа останатите да не го сакаат. На крајот, можeби нешто и ќе научат од вас. Секогаш бидете свои и посебни!“- вели Зоки.

Во продолжение погледнете неколку модни комбинации од неговата фејсбук архива:

15181297_580242362185880_5826005865038696968_n 15824241_595479977328785_1269060415_o 15856940_595480077328775_1953189515_o 15878040_595480203995429_1258181955_o 15824657_595480140662102_230685075_o 15626016_589292257947557_3474018613280222113_o
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Модни трендови

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.