Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НА БАРАЊЕ НА ТРАМП: Реновирана Белата куќа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Магазин

НА БАРАЊЕ НА ТРАМП: Реновирана Белата куќа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По двомесечно реновирање, што чинеше над три милиони долари, Белата куќа доби сосем нов изглед. На влезот на „западното крило“ на службената резиденција на претседателот на САД е поставен и знак за добредојде, јавува Си-Ен-Ен.

Само новите 6.000 метри тепих чинат повеќе од милион долари.

Во Овалниот кабинет пак, има нови тапети коишто ги избра лично Доналд Трамп, а на таванот над лустерот е поставена скулптура – златен орел. Во Рузвелтовата соба е поставен портрет на Френклин Рузвелт.

Во однос на практичните работи и техничката реконструкција, системот за греење е обновен, како и климатизацијата и ИТ системот.

И, сето тоа е направено и набавено во САД, соопштуваат од Белата куќа.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.