Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Луксузни дестинации оваа сезона за македонскиот моден дизајнер Папаз

Маркетинг

Низ објективот

Луксузни дестинации оваа сезона за македонскиот моден дизајнер Папаз

Монако, Монтекарло, Ница, Кан, Сантропе и Санремо се дестинациите кои ова лето ги посети македонскиот дизајнер Папаз. Тој е на заслужен одмор каде ужива во убавините на овие дестинации. Преку патувањата Папаз постојано црпи идеи за неговите дизајнерски уникатни креации кои ги носат познатите личности од Македонија, а тоа се Тамара, Викторија Лоба, Лозано, Биг Мама, Елена Стефановска, Кристина, Арнаудова, Теа, Ведрана.

Вистинско полнење на батерии претходно Папаз го направи со својата девојка Катерина позната како KKQueen – инстаграм блогерка, кои престојуваа на Бали, Индонезија.

По враќањето од одморот Папаз го чека нова сезона на претставување на својата колекција есен-зима ‘19/’20, насловена како Three (3) за едно поинакво искуство, која ќе биде презентирана во Сараево на настанот European Fashion Passport во друштво на познати дизајнери од Европа.   

This slideshow requires JavaScript.

Ангажманите му продолжуваат како костимограф на театарски претстави во театрите низ Македонија.   

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.