Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почина Тери Џоунс, ѕвездата на „Монти Пајтон“

Низ објективот

Почина Тери Џоунс, ѕвездата на „Монти Пајтон“

Почина Тери Џоунс, ѕвездата на „Монти Пајтон“

Тери Џоунс, ѕвездата на „Монти Пајтон“ почина во 77. година во животот, јави Би Би Си.

Во последните моменти од животот, покрај него била сопругата Ана.

Монти Пајтон е името на светски познатата група британски комичари, составена од Грејам Чепман, Џон Клиз, Тери Гилијам, Ерик Ајди, Тери Џоунс и Мајкл Пелин.

Заедно снимија четири филма, неколку музички албуми и театарски претстави.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.