fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нов светски хит – црн сладолед

Маркетинг

Магазин

Нов светски хит – црн сладолед

Црната боја е сѐ попопуларна во светското кулинарство. Еден од последните хитови е сладоледот во црн корнет-вафла.

Освен црн, сладоледот може да биде виолетов, син, сив, темно зелен, но корнетот секогаш е црн. Овој деликатес ќе ни биде од полза и за здравјето, оти главната состојка во него е активниот јаглен, којшто го чисти организмот од токсините.

Употребата на јагленот во исхраната и разни секојдневни средства денес е се позастапена, па така, се појавија и црна паста за заби, како и маски за заштита од загаден воздух кои содржат активен јаглен.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.