Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Новиот Супермен e бисексуалец во претстојниот стрип на „DC comics“

Магазин

Новиот Супермен e бисексуалец во претстојниот стрип на „DC comics“

Новиот Супермен e бисексуалец во претстојниот стрип на „DC comics“

„DC Comics“ објави дека во претстојното издание на „Супермен: Синот на Кал-Ел“ новиот Супермен е бисексуалец и дека ќе започне врска со маж.

Серијата „Супермен: Синот на Кал-Ел“ го следи Џонатан Кент, синот на Кларк Кент и Луис Лејн, кој продолжува по стапките на својот татко, ја превзема наметката на суперхерој во обид да го спаси светот.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Во петтото издание на стрип – серијата Џонатан ќе се впушти во врска со својот пријател, новинарот со розева коса Џеј Накамура.

Сите детали ќе бидат откриени дополнително, но фотографиите објавени од DC покажуваат како Кент и Накамура се бакнуваат. Веста дојде по повод Националниот ден на откривање на сексуалноста.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

-Супермен отсекогаш бил симбол на надеж, вистина и правда. Денес, тој симбол претставува многу повеќе – стои во објава на DC.

Петтото издание на „Супермен: Синот на Кал-Ел“  ќе се објави на 9 ноември.

 

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.