Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вин Дизел ја однесе до олтарот ќерката на својот починат пријател и колега Пол Вокер

Магазин

Вин Дизел ја однесе до олтарот ќерката на својот починат пријател и колега Пол Вокер

Вин Дизел ја однесе до олтарот ќерката на својот починат пријател и колега Пол Вокер

Беа најдобри пријатели, а потоа Пол почина во трагична сообраќајна несреќа. Вин продолжи да биде покрај неговото семејство, а на денот на венчавката на ќерката на Пол, тој ја испратил до олтарот.

Медоу Вокер, ќерката на Пол Вокер, се венчаше со нејзиното момче – актерот Луис Торнтон-Алан, на мала и интимна церемонија во Доминиканска Република.

Познатиот актер Вин Дизел (54) чекореше заедно со Медоу Вокер на нејзиниот посебен ден и ја доведе до олтарот, 8 години по страшната несреќа во која го загуби својот татко Пол Вокер.

Фотографии и видео од венчавката објави Медоу на својот профил на Инстаграм. Со овие објави таа ги разнежни многубројните обожаватели на филмовите „Fast & Furious“

– Се венчавме! – напиша 22-годишната манекенка.

 

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.