fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Оваа сабота повторно ќе има крвава Месечина

Маркетинг

Занимливости

Оваа сабота повторно ќе има крвава Месечина

Целосното помрачување на Месечината или Крвава Месечина ќе се случи на 4 април, односно овој викенд. Оваа појава последен пат се случи минатата година во октомври.

За жал ние нема да можеме да го проследиме помрачувањето на Месечината, но во тоа ќе уживаат жителите на Северна и Јужна Америка, Азија и некој дел од Австралија. Месечината целосно ќе затемне на 5 минути, а од почетокот на нејзиното затемнување па се до крајот ќе поминат 3 и пол часа.

Следното затемнување на Месечината ќе се случи на 28 септември, а токму тоа ќе биде видливо и од нашата земја.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.