fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Париз: Шест квадрати за 76.000 евра

Маркетинг

Магазин

Париз: Шест квадрати за 76.000 евра

На прв поглед огласот на агенцијата за недвижности која се наоѓа на улицата Мобеж во деветтиот арондисман изгледа привлечен, но потребно е да се погледне во деталите на огласот за да се види дека станот не е толку евтин, пренесува дописникот на МИА од Париз.

Станот, кој се наоѓа во една зграда од типот на Осман, се продава за само 76.000 евра, но, станува за еднособен стан, со само една просторија со површина од 6,2 метри квадратни, Односно овој микро-апартман се продава за 12.258 вера за еден квадратен метар, што според весникот „Паризиен“ е на нивото на најскапите станови во Париз.

Сопственикот на станот не може ниту да го изнајмува како постојана резиденцја, за која се потребни минимални девет метри квадратни, ниту како сезонско изнајмување за што се потребни најмалку седум метри квадратни. 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.