fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почна фестивалот на скулптури од мраз во Кина

Маркетинг

Занимливости

Почна фестивалот на скулптури од мраз во Кина

Во еден од најстудените кинески градови Харбин денеска официјално започна Фестивалот на скултури од мраз.

Во рамки на фестивалот се исложени склутури на некои од најпознатите светски знаменитости, кои се изработени од мраз.

За посетителите на фестивалот, што ќе трае до крајот на февруари, ќе бидат организирани и голем број други активности и забави, како пливање и едрење по мраз и масовно венчавање на замрзната подлога.

Фестивалот во Харбин, каде во овој период од годината темепратурата се спушта и до минус 35 степени, секоја година го посетуваат голем број туристи од цела Кина и од странство.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.