Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Погребана Марина Туцаковиќ: Семејството и пријателите од естрадата се опростија од неа

Магазин

Погребана Марина Туцаковиќ: Семејството и пријателите од естрадата се опростија од неа

Погребана Марина Туцаковиќ: Семејството и пријателите од естрадата се опростија од неа

Текстописецот Марина Туцаковиќ,  која почина на 19 септември по долго и тешко боледување, денеска беше погребана на Новите гробишта во Белград.

Нејзината последна желба била да биде погребана покрај нејзиниот син Милош, а не во Алејата на заслужните граѓани.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Од Туцаковиќ денеска се опростија и најголемите ѕвезди од балканската јавна сцена како Цеца Ражнатовиќ, Јелена Карлеуша, Жељко Јоксимовиќ, Оливер Мандиќ, Саша Матиќ и многу други.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Синот на Марина, Лача, претходно побара од фановите да не доаѓаат на погребот, туку да ги слушаат песните на неговата мајка во нејзино сеќавање. Тој рече и дека на погребот ќе може да дојдат само оние што ќе покажат сертификат дека се вакцинирани против корона.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.