fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Прва Полна месечина на католички Божик по 38 години

Занимливости

Прва Полна месечина на католички Божик по 38 години

Вечерва на небото ќе се појави првата Полна месечина на Божик, по грегоријанскиот календар, по 1977 година.

Вечерашната Полна месечина ќе биде и последна за оваа година, а бидејќи се случува на почеток на зимата, таа е позната и како „Полна студена месечина“.

НАСА наведува дека Полна месечина нема да се повтори на Божик до 2034 година.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.