Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ресторанот „Нома“ на Рене Реџепи од Тетово прогласен за најдобар ресторан во светот

Магазин

Ресторанот „Нома“ на Рене Реџепи од Тетово прогласен за најдобар ресторан во светот

Ресторанот „Нома“ на Рене Реџепи од Тетово прогласен за најдобар ресторан во светот

Ресторанот на тетовецот Рене Реџепи во Копенхаген е прогласен за најдобар на светот по петти пат. „Нома“ ја освојуваше оваа престижна награда и во 2010, 2011, 2012 и 2014 година.

Ресторанот на четириесет и тригодишниот Рене Реџепи се најде на првото место меѓу 50-те најдобри ресторани во светот на настанот кој се одржа во Антверпен. Овој долгоочекуван кулинарски настан е спонзориран од С. Пелегрино и Аква Пана.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

-Чувството е неверојатно, без разлика на рекордот. Во овие пандемиски времиња имавме подеми и падови, главно падови и она што ме мотивираше да продолжам е ова проширено семејство на луѓе во кои имам голема доверба – изјави 43-годишниот Реџепи, кој е роден во Копенхаген, а потекнува од тетовското село Џепчиште.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.