Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адел ѕвезда на американското и британското издание на „Вог“

Магазин

Адел ѕвезда на американското и британското издание на „Вог“

Адел ѕвезда на американското и британското издание на „Вог“

Британската пејачка Адел (33) е првата позната личност која во ист месец ја краси насловната страна на американското и британското издание на „Вог“.

Во големото интервју таа проговорила за сите актуелни теми од нејзиниот живот: телесната трансформација, новата музика, љубовниот живот.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

За британски Вог, Адел беше стилизирана од уредникот Едвард Енинфул, а фотографирана од Стивен Мејсел. За американскиот Вог, Адел беше стилизирана од Тоне Гудман, а фотографирана од Аласдаир Меклелан. Покрај тоа, списанијата објавија два одделни профили, плод на две одделни интервјуа. Во жолтиот фустан, Адел позираше за британското издание на списанието, а во зелено – за американскиот „Вог“.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

-Кога наполнив 30 години, целиот мој живот се распадна, без никакво предупредување. Јас само се движев низ животот и не бев среќна. Ниту еден од нас не направи ништо лошо. Не се повредивме еден со друг или нешто слично. Само помислував: Сакам мојот син да ме види како навистина сакам и сум сакана. Тоа навистина ми е важно. Го напуштив тој брак и оттогаш сум по потрага по својата среќа – изјавила таа за разводот.

По разводот Адел и поранешниот сопруг Сајмон се соседи – тој живее во куќата преку улица што таа му ја купила и го делат старателството над нејзиниот син Анџело (8).

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Сега таа одлучи да открие како одлучила да го промени својот начин на живот.

-Моето тело беше предмет на разговор во текот на целата моја кариера. Тоа не е ништо ново. Разбирам зошто луѓето се во шок. Разбирам зошто некои жени беа повредени. Визуелно јас преставував голем број жени. Но, јас сум сè уште истата личност“ – вели таа.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

– Сѐ започна со мојата анксиозност. Кога тренирав, се чувствував подобро. Никогаш не беше затоа што сакав да ослабам, туку да станам посилна во секоја смисла и да најдам начин да се одвојам од мојот телефон. Станав малку и зависна од одењето во теретана. Понекогаш вежбам и два-три пати на ден – рекла Адел.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

-Тој е толку забавен и паметен. Момците со кои бев порано го мразеа вниманието кога излегуваа во јавност со мене, беа под стрес. На Рич не му е грижа – проговорила Адел за својата љубовна врска со спортскиот агент Рич Пол.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

 

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.