Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Руски војник подгревајќи го ручекот, си го запалил транспортерот (ВИДЕО)

Занимливости

Руски војник подгревајќи го ручекот, си го запалил транспортерот (ВИДЕО)

Руски војник стациониран на Крим, подгревајќи го својот ручек, уништил еден оклопен транспортер БТР-82, чија вредност изнесува 400.000 евра.

Имено, Семен Мережњиков ископал дупка крај возилото, за во неа да запали оган и да си го подгрее конзервираниот оброк. Пламенот потоа, за несреќа го зафатил и оклопното возило, па тоа било целосно уништено.

Оваа незгода можела да има и уште потрагичен исход, оти на снимките се гледа како додека војникот Мережњиков, му објаснува на надредениот офицер што се случило, го гаси и рачниот минофрлач зафатен од огнот.

Војникот доби казна од шест месеци затвор.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.