fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Се продава „куќата на Хари Потер“

Занимливости

Се продава „куќата на Хари Потер“

Куќата која била користена во филмовите за Хари Потер, како семеен дом на малиот волшебник, е понудена на продажба. 

Славната „куќа во која пораснал Хари Потер и во која го минал детството“, како што стои во огласот, се наоѓа во местото Брекнел.

Куќата има голем дневен простор, три спални соби и простран двор.

Сопственичката на куќата се обидела да ја продаде уште во 2003 година, надевајќи се дека благодарение на Хари Потер ќе добие повисока цена за неа, но откако не ја добила саканата сума се откажала од продажбата.

Сега куќата повторно се нуди на продажба, при што сопственичката одново се обидува да профитира од приказната за детето-волшебник.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.