fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Манекенка стана хит на интернет поради неверојатните рефлекси (ВИДЕО)

Магазин

Манекенка стана хит на интернет поради неверојатните рефлекси (ВИДЕО)

Манекенките секогаш се трудат да го совладаат „идеалното одење по писта“, кое во шоуто „Следен топ модел на Америка“ се третира како древна вештина која се учи со години, па реално тие немаат многу простор за искажување на какви било вештии на пистата, освен одењето.

Но, од време – на време, ќе се појави манекенка која добива можност да го импресионира светот.

Една од нив е една младата дама која во текот на целосната концентрација на тоа да не се сопне одејќи на високите потпетици, да изгледа убаво пред камерите и да лебди грациозно по пистата, успеа во секунда да реагира и да ја фати обетката која и се лизна од убото.

Како тоа изгледаше погледнете на снимката.

Нејзиното име е Алисар Ајлабуни, а дизајнер чија обетка речиси ја доведе до катастрофа, е Кристијан Сирано. Ведаш штом почуствувала дека обетката и паѓа од увото, Алисар елегантно ја подметна раката за да ја фати и го спаси шоуто.

Најчести коментари на видеотот се: „Не можам да верувам, секоја чест“ и „О мој боже, ова е неверојатно“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.